Işıldayan bir gülüşünüz olsun

İnsanlar harika görünmek ve kendilerini iyi hissetmek için düzenli olarak dişlerini beyazlatır. Yaşlandıkça dişlerin donuk ve sararması doğaldır. Bu kısmen yaşın kendisinden ve ayrıca bir kişinin ne yediğinden ve içtiğinden kaynaklanmaktadır. Örneğin kahve, çay ve şarap içmek dişlerinizi lekeleyebilir. Sigara içmek ve gıda boyası içeren yiyecekler yemek de dişlerinizi lekeleyebilir. Yemek yedikten ve içtikten hemen sonra fırçalamak lekeleri önlemeye yardımcı olabilir, ancak genellikle riski tamamen ortadan kaldırmak için yeterli değildir.

Beyazlatma Türleri

Deneyebileceğiniz birkaç tür diş beyazlatma vardır. İnsanlar genellikle evde beyazlatıcı diş macunu kullanmaya başlarlar. Bu, dişlerinizi parlatmanıza yardımcı olabilir, ancak genellikle dişlerinizi beyazlatmak için yeterli değildir. Diş macununu genel diş beyazlatma tedavisinin bir parçası olarak önerilmektedir, ancak tek başına yeterli değildir. Profesyonel beyazlatmadan sonra diş macunu dişlerinizin parlak kalmasına yardımcı olabilir.

Birçok kişi diş beyazlatma için evde farklı yöntemler ve çözümler deneyebilir. Bu tedaviler bir miktar işe yarasa bile profesyonel çözümler kadar iyi değildir. Çoğu şeyde olduğu gibi, mağazadan satın aldığınız şey bir tıp uzmanından alabileceğiniz sonuç kadar güçlü değildir. Ek olarak, mağazadan satın alınan beyazlatma ürünleri, özel olarak dişlerinize değil, herkesin dişine uyacak şekilde tasarlanmıştır.

Diş beyazlatma işleminde önce genel diş kontrolleri de yapılmakta, diş beyazlatma işlemi öncesinde riskli olabilecek diş ve diş eti hastalıkları tespit edilmektedir.

Diş Beyazlatma işleminin öncesini ve sonrasını görmek için fotoğrafın üzerindeki okları sağa sola kaydırabilirsiniz.

Sohbete başla
Size nasıl yardımcı olabiliriz?