İmplant Tedavisi

İmplant, kaybedilen dişlerin neden olduğu işlevsel ve görsel problemleri ortadan kaldırmak, kaybedilen dişlerin fonksiyonunu ağıza yeniden kazandırmak için uygulanan bir tedavi yöntemidir.

İmplant, kaybedilen dişin bıraktığı boşlukta çene kemiğine yerleştirilen yapay diş köküdür. Bu yapay diş kökü insan vücudu ile tamamen uyumlu titanyum malzemeden yapılır. İmplant çene kemiğine yerleştirildikten sonra üzerine yerleştirilen bir diş protezi (kron, köprü ya da hareketli diş protezi) ile tedavi tamamlanır.

Günümüzde kaybedilen diş tedavilerinde doğal dişlere en iyi alternatifi sunan tedavi yöntemi implantdır. Görünümü tamamen doğaldır ve gerçek diş ile arasındaki fark anlaşılmaz. Geleneksel köprü ve protez tedavileri sonrası yaşanan problemler implant tedavisinden sonra görülmez.

İmplant tedavisi sırasında uygun anestezi yöntemleri uygulanır ve hastalar acı hissetmezler. Uygulama sonrasında ise bir diş çekiminde oluşan komplikasyondan daha az etki gösterir.

Implant tedavisinde hastanın çene kemiğinin genişliği, yüksekliği ve diş eti sağlığı önemlidir. Tedavi, uygun çene kemiğine ve ağız sağlığına sahip olan hastalara uygulanır. Bu koşullar sağlandığı sürece kemik gelişimini tamamlamış her yaştan hastaya uygulanabilen bir tedavi yöntemidir.

Aşağıdaki durumlarda implant tedavisi uygulanabilir:

  • Alt veya üst çenede dişlerin tamamının kaybedildiği durumlarda
  • Alt veya üst çenede sıra halinde birden çok dişin kaybedildiği durumlarda
  • Tek bir dişin kaybedildiği durumlarda
Sohbete başla
Size nasıl yardımcı olabiliriz?