Estetik Diş Hekimliği

Estetik diş günümüz çağında oldukça gelişmiş, farklı teknikler ile uygulanan tedavi yöntemidir. Doğal olan yapıyı bozmadan, diş boyutu, minik çarpıklıklar, kırık, çatlak ve renkleşmiş dişleri düzenleyip daha estetik gülüş tasarlamayı amaçlar.

Estetik diş hekimliği tedavi yöntemlerimiz:

Zirkonyum Diş: Beyaz renkli bir alt yapının üzerine porselen uygulanarak yapılan bir restorasyon biçimidir. En önemli özelliği doğal diş yapısına uyum sağlaması, ışık geçirgenliği ve çiğneme basıncına dirençli olmasıdır.

Empress & E-max: Metal kullanımı tercih edilmeden, cam seramik ile güçlendirilmiş ve yarı saydam materyallerden yapılan estetik uygulamalardır. Şeffaflığı ile doğal ve göz alıcı estetik görünüm sağlar.

Lamine Diş: Doğallığı bozmadan, diş dokusuna minimum düzeyde inceltme yapılarak uygulanan estetik diş tekniğidir. Zamanla oluşan aşınmalarda, renk değişimlerinde, dişlerin şeklinden ve boyutundan rahatsızlık duyan kişilere uygulanabilir. Lamine diş aynı zamanda kendi dişleriniz gibi doğal bir görünüm sağlar. Uzun ömürlü olup, zamanla herhangi bir aşınma ve renk değişimine uğramaz.

Inley & Onley: Dolgu yapılacak kadar yeterli diş dokusunun olmadığı durumlarda, seramik ve fiber ile güçlendirilmiş estetik kompozit dolgulardır. Anatomik form ve kontağı oluşturmada etkindir.

İnleyler diş formunun yalnızca tek yüzeyine uygulanırken, onley ise tüm yüzeye uygulanabilir.

Hybrid Protez: En az dört implant üzerine çalışılabilen, hem tam diş eksikliğinde hem de kısmi diş eksikliğinde kullanılabilen, gerekliği görüldüğünde yalnızca hekim tarafından çıkarılabilen implant destekli protezlerdir. Protez olan damak implant vidalarına oturtularak sabitlenir. Diğer hareketli proteze göre implant desteği sayesinde çiğneme ve yemek yeme fonksiyonlarında ağız içinde hareket etmez. Akrilik zemin üzerinde diş etleriyle olan bağlantısı nedeni ile estetik bir görünüm sunar.

Pembe Estetik (Diş Eti Estetiği): Estetik ve gülüş hattında dişlerin önemi olduğu kadar diş eti estetiğide önemli rol oynar. Diş eti çekilmesi, diş etlerinin eşit seviyede olmaması, gülerken veya konuşurken diş etlerinin fazla görünmesi kişileri oldukça rahatsız edebilir. Herhangi bir acı hissetmeden 15 dakikalık kısa bir süre içerisinde lazer uygulaması ile çözümlenebilir.

Diş Beyazlatma:Bazı dişlerde doğumsal ya da sonradan kullanılan antibiyotikler gibi nedenlerle dişlerde meydana gelen içsel renklemeler olmakla birlikte, günlük olarak tüketilen yiyecek ve içecekler (çay, kahve, meyve suyu, şarap) gibi veya sigara kullanımı sonucu dişlerin dışsal renklenmesine neden olan etkenlerde dişlerimizin doğal beyazlığını gölgelemektedir.

45 dakikalık bir sürede, ikinci bir seansa gerek kalmadan, yaklaşık 2-3 ton diş renginin açılmasını sağlar.

Kişiden kişiye değişen faktörlerle birlikte yaklaşık 7-10 yıl olarak kalıcılığı etkindir.

Uygulama sonrasında ilk 15 gün çay, kahve ve renkli gıdalardan kaçınılması istenmektedir.

Mock-Upp (Gülüş Tasarımı): Estetik diş uygulamasından önce oluşturulacak olan tasarımın netlik kazanabilmesini sağlayan modelleme uygulamasıdır. Kişinin henüz daha daimi dişi yapılmadan ağız içinde nasıl görüneceği hakkında fikir vermektedir.

Sohbete başla
Size nasıl yardımcı olabiliriz?