Diş Bakımı

Profesyonel diş beyazlatma, dişlerdeki inatçı lekelerden kurtulmanın ve bir gülümsemeyi daha parlak ve çekici kılmanın harika bir yoludur. Estetik diş hekimi ziyaretinden önce ortaya çıkabilecek sinirleri yatıştırmak için işlem sırasında neler beklenmesi gerektiğini anlamak yardımcı olur.

Diş beyazlaştma süreci nasıl işliyor?

Her diş hekimi, muayenehanesinde profesyonel diş beyazlatmayı uygulamak için farklı teknikler kullanır. Ancak her birinin tipik olarak uyguladığı belirli adımlar vardır. Diş hekimi için için ilk adım, hastaya bir diş rengi kılavuzu kullanarak elde etmeyi umduğu doğru renk tonunu seçmesine yardımcı olmaktır. Bazı hastalarda ideal diş tonuna ulaşmak için birden fazla ziyaret gerektirebilir ancak nihai amaç dişleri olabildiğince çok tonda beyazlatmaktır. Gerçekçi bir hedef belirlemek için diş hekimi hastanın dişlerinin mevcut rengini belirleyecektir.

Diş parlatma

Bir sonraki adım, yüzeydeki herhangi bir plağı kaldıracak şekilde dişleri cilalamaktır. Diş hekimi bunu genellikle bir diş cihazı ve grenli bir parlatma pastası kullanarak yapar ve beyazlatma işlemine başlamadan önce dişlerin olabildiğince temiz ve sağlıklı olmasını sağlar. Bununla birlikte, profesyonel diş beyazlatma için diş parlatmanın bir diş temizleme prosedüründen farklı olduğuna ve hastanın rutin temizlik ziyaretlerinin yerini almayacağına dikkat etmek önemlidir.

Beyazlatma sonrası bakım

Diş hekimi, prosedürü takiben dişlerin tahriş olmamasını ve var olan herhangi bir rahatsızlığın tolere edilebilir bir seviyede tutulmasını sağlamak için muhtemelen izlenecek bakım sonrası talimatların bir listesini verecektir. Genelde beyazlatma tedavisi rahatsızlığa neden olmaz, ancak hassasiyet ortaya çıkarsa, diş hekimi florür veya ağrı kesici ilaçlar gibi bununla başa çıkacak bir şeyler önerebilir. Profesyonel diş beyazlatmanın ardından günde birkaç kez fırçalayarak, diş ipi kullanarak ve gargara kullanarak iyi bir ağız hijyeni uygulamak da önemlidir. Dişleri beyaz tutmak için kahve, asitli içecek ve şekerden kaçının.

Sohbete başla
Size nasıl yardımcı olabiliriz?